Krótkie książki idealne na prezent mikołajkowy

Jeśli bliska Ci osoba, jest zagorzałym fanem książek, nie musisz długo zastanawiać się nad prezentem na mikołajki. Jaką jednak pozycję wybrać? W tym artykule zebraliśmy kilka krótkich pozycji, które trafią do każdego – bez względu na ulubiony gatunek literacki! Jesteś ciekaw, jaki prezent na mikołajki w formie książki możesz podarować książkoholikowi? Koniecznie czytaj dalej!

Dlaczego krótkie książki na Mikołajki? 

Okres przedświąteczny jest szczególnie wymagający dla każdego z nas. Przygotowania do świąt, na które musimy znaleźć czas po pracy/szkole/studiach nie pozostawiają zbyt wiele momentów na zatopienie się w lekturze. I wtedy z pomocą przychodzą właśnie krótkie pozycje idealne na jeden wieczór. Przedstawiamy Ci zarówno te cięższe, jak i lekkie z angażującą historią. 

Krótkie książki – porpozycje na prezent mikołajkowy 

Zestawienie listy krótkich książek idealnych na prezent na mikołajki rozpoczynamy od klasyki – “Myszy i ludzie” Steinbecka. Wielu książkoholików chce rozpocząć swoją przygodę z autorem kultowych już pozycji takich jak “Grona gniewu” czy “Na Wschód od Edenu”, jednak długość każdej z tych pozycji potrafi odstraszyć nawet najbardziej zagorzałych czytelników. Z całą pewnością obie te powieści nie są na jedno wieczorne posiedzenie. W przeciwieństwie do wzruszającej, liczącej zaledwie 100 stron opowieści o dwóch przyjaciołach trudniących się w wielu regionach Ameryki dotkniętej wielkim kryzysem. “Myszy i luzie” to pozycja, od której ciężko się oderwać.

Listę zaczęliśmy od smutnej pozycji, czas więc na ciekawy kryminał idealny na zimowe wieczory. A skoro o kryminałach mowa, nie mogło zabraknąć prawdziwej królowej – Agathy Christie. “I nie było już nikogo” to krótka, ale jakże angażująca i intrygująca opowieść o 10 osobach przebywających na odciętej od świata Wyspie Żołnierzyków. Jeśli bliska Ci osoba, której kupujesz prezent na Mikołajki, nigdy nie miała styczności z tą autorką, pozycja ta będzie doskonała na rozpoczęcie przygody.

Therese Bohman – autorka, którą jedni kochają, inni nienawidzą. Obie grupy mogą jednak wspólnie przyznać, że jej książki są inne niż wszystkie. “Utonęła” to pozycja, którą warto zaproponować osobie zanurzonej w świecie książek od wielu lat. Z pewnością będzie pod wrażeniem świeżości, jaką autorka wprowadza na rynek wydawniczy.