Prezent na mikołajki dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym!

Przypadający na szóstego grudnia Dzień św. Mikołaja, jest szczególnie wyczekiwany przez dzieciaki. Wówczas otrzymują drobne podarki, które zgodnie z tradycja podrzuca im sam św. Mikołaj. Dla maluchów w wieku już szkolnym, poza tradycyjnymi słodkościami, warto do prezentu dorzucić jakiś szczegół o wartości intelektualnej. Sprawdzą się książki i e-booki. Warto stawiać na lektury, które nie tylko bawią, ale i uczą, a takich w księgarniach nie brakuje. O to kilka propozycji książek, które sprawdzą się jako prezent na mikołajki np. dla starszych dzieci

Książki dla dzieci 7-13 lat! 

Na początek kilka propozycji książek popularnonaukowych i wspierających rozwój dzieci. Wbrew pozorom to bardzo ciekawa i lubiana przez dzieci literatura. 

– Wycieczka po mózgu. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej. Autor: Matteo Farinella. 

– Opowieści o tym, co w życiu ważne. Autor: Marek Michalak.

– Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią. Autorzy: Max Skorwider, Boguś Janiszewski. 

Z pewnością dobrym wyborem będą również powieści przygodowe i obyczajowe. Wśród aktualnych dziecięcych bestselerów znalazły się: 

–  Zapiski szczęściarza. Czytam, bo lubię. Autor: Rafał Witek. 

– Pawełek i cała reszta. Autor: Jacek Galiński. 

– Albert w kosmosie. Autor: Gunilla Bergström. 

Co, jeśli nie książka? 

Na prezent mikołajkowy można wybrać też coś z kategorii zabawek. Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym należy wybierać zabawki odpowiednio dopasowane do ich etapu rozwoju. Tak, by ich nie zanudziły, lecz pozwoliły na miłe chwilę zabawy, często połączonej z nauką. Dobrym wyborem będą różnego rodzaju układanki, puzzle, klocki, modele, gry planszowe, towarzyskie i karciane. Sprawdzą się także artykuły plastyczne, które gwarantują ekscytujący czas, w którym można wykazać się kreatywnością. Mowa o farbach, pastelach, ciastolinach i innych masach plastycznych. Świetnym pomysłem są także kolorowanki, które są dostępne w wielu opcjach tematycznych, w tym również dotyczące Świąt Bożego Narodzenia i tradycji z nimi związanymi.