Trzy pomysły na fajny prezent na Mikołajki

Szósty grudnia to Mikołajki, czyli święto ustanowione na część św. Mikołaja, w trakcie którego tradycyjnie wręczamy sobie prezenty. Zazwyczaj są one dużo mniejsze od podarunków na Boże Narodzenie, ale tym bardziej warto przyłożyć się do ich zakupu tak, by podkreślić nadchodzącą, świąteczną atmosferę. Przedstawiamy trzy pomysły na fajny prezent na mikołajki (mega okazja).

Książka – idealny prezent na Mikołajki?

Książka to doskonały prezent na Mikołajki. Powszechnie wiadomo, że czytanie rozwija i jest najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy oraz rozwój kompetencji intelektualnych. Książka sprawdzi się na prezent zarówno w przypadku wielkich miłośników literatury, jak i osób, które czytają bardzo rzadko. W tym ostatnim przypadku trzeba po prostu znaleźć taką pozycję, która je zainteresuje. Pamiętajmy, że książki to nie tylko literatura piękna, beletrystyka czy poezja, ale też reportaże, biografie, wywiady, pozycje popularnonaukowe, a nawet książki kucharskie czy przewodniki turystyczne. W sprzedaży znajdziemy setki tytułów z każdego z tych rodzajów. Wystarczy przejrzeć katalog księgarni internetowej i sprawdzić, czy które z pozycji wpisują się w zainteresowania obdarowywanej osoby. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Gra planszowa na prezent

Alternatywnie w ramach prezentu mikołajkowego można podarować grę planszową. To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Popularność planszówek w ostatnich latach znacząco wzrosła, co ma przełożenie na zwiększoną liczbę tytułów dostępnych w sprzedaży. W przypadku początkujących graczy najlepiej sprawdzą się proste gry towarzyskie oraz eurogry. To najtańsza i najlepsza opcja, bo rozgrywka trwa nie więcej niż godzinę, a niemal każdy, w tym dzieci, może dołączyć do zabawy. Natomiast miłośnicy planszówek preferują bardziej rozbudowane i droższe tytuły. Przed podarowaniem im gry warto się dyskretnie spytać, czy przypadkiem nie mają już jej w swojej kolekcji. Być może przy okazji podpowiedzą też, co warto obecnie kupić na prezent na Mikołajki.